Джоан Ролінґ

 Дата народження: 1965-07-31
Mісце народження: Чіплінґ Содбері, Англія

Дж.К.Ролінґ (Jоanne Katheline Rowling) — найпопулярніша дитяча письменниця початку третього тисячоліття.

Автор феноменальної серії (1997—2007) романів про Гаррі Поттера, перекладених майже 80-ма мовами світу, зокрема, й українською.

Хоча справжнє ім’я письменниці — Джоанна Мюррей Ролінґ, а не Джоан Кетлін Ролінґ, як багато хто вважає. Річ у тім, що перед першою публікацією видавництво остерігалося, що хлопчики неохоче купуватимуть книжку, написану жінкою. Письменниця запропонувала скористатися ініціалами замість повного імені. При цьому видавництво хотіло, щоб ініціали складалися з двох літер. Ролінґ вибрала для другого ініціалу ім’я своєї бабусі, Кетлін. Вибрала вона його ще й через алфавітну співзвучність — в англійській абетці K іде зразу після J. Джоан ще змалечку почала писати і завжди мріяла стати письменницею. Її батьки дуже любили читати, тому в їхньому будинку в Чепстоу була гарна бібліотека. Першу свою «книжку» Дж. К. Ролінґ написала ще в 6-річному віці. Це була історія про кролика, якого звали Кролик.

Ідея Гаррі Поттера прийшла до письменниці в поїзді, яким вона їхала з Манчестера до Лондона. За словами Дж. К. Ролінґ, «образ Гаррі Поттера просто з’явився в мене в голові, і коли я прибула на вокзал Кінґс-Крос, чимало персонажів книжки були вже цілком сформовані».

Протягом наступних п’яти років вона робила начерки сюжетів кожної із семи книг. Першу книжку «Гаррі Поттер і філософський камінь» було видано 1997 року.

На сьогодні Дж. К. Ролінґ — найпопулярніша дитяча письменниця початку третього тисячоліття.

Ось назви усіх семи її книжок про Гаррі Поттера:
«Гаррі Поттер і філософський камінь» (1997)
«Гаррі Поттер і таємна кімната» (1998)
«Гаррі Поттер і в’язень Азкабану» (1999)
«Гаррі Поттер і келих вогню» (2000)
«Гаррі Поттер і Орден Фенікса» (2003)
«Гаррі Поттер і напівкровний Принц» (2005)
«Гаррі Поттер і смертельні реліквії» (2007)

4 грудня 2008 року в українському перекладі вийшла ще одна книжка, пов’язана з серією про Гаррі Поттера — «Казки барда Бідла» (2008).

Поряд із орденом Британської імперії за внесок у дитячу літературу Дж.К. Ролінґ відзначено численними нагородами та почесними вченими ступенями інших країн, зокрема премією Згоди принца Астурійського, французьким орденом Почесного легіону та медаллю Ганса Християна Андерсена.

Дж.К. Ролінґ бере активну участь у благодійній діяльності: створений нею фонд «Лумос» надає підтримку дітям із малозабезпечених сімей.

22 березня 2013 року в українському перекладі вийшла перша книжка Джоан Ролінґ для дорослих - «Несподівана вакансія».

Серії, що написала Джоан Ролінґ:

Гоґвортська бібліотека
Книги про Гаррі Поттера

Жанри автора Джоан Ролінґ:


Книги, що написала Джоан Ролінґ:

Книги для малят від 2 до 102 років.
Доставка по Києву та Україні.
+380 97 199-19-13
+380 50 146-94-58
sales@halamaha.com.ua