Богуміл Грабал

 Дата народження: 1914-03-28
Mісце народження: Брно, Чехія
Дата смерті: 1997-02-03
Mісце смерті: Прага, Чехія

Один із найвизначніших сучасних європейських письменників, народився перед самим початком Першої світової війни. 1919 року разом з батьками переїхав у містечко Німбурк, де його вітчим працював директором пивного заводу.
1935 року Грабал вступив на юридичний факультет Карлового університету. Під час Другої світової війни працював телеграфістом і черговим на залізничній станції, після війни cтав страховим агентом і комівояжером, що, як і наступні його професії, знаходить відображення у творчості. З 1952 до 1959 року Грабал працював пакувальником макулатури, а згодом переходить до театру на посаду робочого сцени.

Якщо не враховувати ранні поетичні спроби, то перші крупні твори були створені письменником на четвертому десятку життя, а опубліковані лише в шістдесяті роки минулого століття. Деякі його книги, зокрема, «Я обслуговував англійського короля», не були зразу опубліковані з політичних міркувань. У 60-х роках Грабал був найпопулярнішим письменником у Чехословаччині. 1965 року він написав «Поїзди особливого призначення», де грубуватий гумор послужив засобом показу опору фашистським окупантам.

3 лютого 1997 року, намагаючись погодувати голубів з вікна лікарні, письменник випав з п'ятого поверху. Вважають, що він міг здійснити самогубство, оскільки подібне падіння описане у деяких його творах. Урна з прахом Богуміла Грабала похована на сільському цвинтарі в сімейному склепі під Прагою.

Оповідання, повісті та романи письменника перекладені у численних країнах світу.

Серії, що написав Богуміл Грабал:

Доросла серія

Жанри автора Богуміл Грабал:


Книги, що написав Богуміл Грабал:

Книги для малят від 2 до 102 років.
Доставка по Києву та Україні.
+380 97 199-19-13
+380 50 146-94-58
sales@halamaha.com.ua