Джонатан Свіфт

 Дата народження: 1667-11-30
Mісце народження: Дублін, Ірландія
Дата смерті: 1745-10-19
Mісце смерті: Дублін, Ірландія

Джонатан Свіфт (англ. Jonathan Swift) — сатирик, церковний діяч, публіціст, ірландський письменник відомий як автор «Мандрів Гулівера».

Батько Свіфта не дожив до народження сина, мати через якийсь час після народження від'їхала до Англії, і вихованням Джонатана займався його дядько, Годвін Свіфт, відомий адвокат. У 1686 Джонатан здобув ступінь бакалавра мистецтв у Трініті-коледжі (Дублін), а згодом переїжджає до Англії де став секретарем відставного дипломата і відомого есеїста Вільяма Темпля, маєток якого часто відвідували поети і літератори.

Відомим Свіфт став після того як у 1704 році було видано «A tale of a tub» («Казка про бочку»), у якій він відкрито змалював католицизм, англіканство та пуританство. Ватикан додав «Казку» до переліку заборонених книжок. Саме через цю книгу Свіфта направили до Дубліну де він став настоятелем собору Святого Патріка. У Дубліні Свіфт і написав свій єдиний роман «Мандри Лемюеля Гулівера до деяких віддалених частин світу», який приніс йому величезну популярність. Роман є сатирою на недосконалість людської цивілізації.

Останні роки свого життя Свіфт страждав від прогресуючого психічного розладу.

Серії, що написав Джонатан Свіфт:

Книги, які здолали час

Жанри автора Джонатан Свіфт:


Книги, що написав Джонатан Свіфт:

Книги для малят від 2 до 102 років.
Доставка по Києву та Україні.
+380 97 199-19-13
+380 50 146-94-58
sales@halamaha.com.ua