Бруно Шульц

 Дата народження: 1892-07-12
Mісце народження: Дрогобич, Австро-Угорщина
Дата смерті: 1942-11-19
Mісце смерті: Дрогобич, Дистрикт Галичина

Бруно Шульц — письменник світової слави з Дрогобича, який писав польською мовою. Навчався у Львівській політехніці та Віденській академії мистецтв (стажувався в Парижі й Варшаві). У 1924—41 рр. працював учителем малювання в Дрогобицькій чоловічій гімназії.

Його дебютна збірка оповідань «Цинамонові крамниці» стала сенсацією в Польщі. З Шульцом знайомляться молоді «класики» В. Ґомбрович, Ю. Тувім та ін. Його оповідання радо публікують столичні часописи. Виникає дискусія, у якій Шульц формулює бачення основ поетики «Крамниць»: «...це автобіографія, а радше — духовний родовід, оскільки в ній відтворено духовне походження аж до тих глибин, де воно переходить у міфологію, тоне в міфологічному сні... Це останнє дно, далі за яке проникнути не можна».

Виходом 1937 р. «Санаторію під Клепсидрою» завершився період творчих успіхів та сподівань Б. Шульца. 1939 р. спалахнула Друга світова війна. Б. Шульц переживає в Дрогобичі прихід і відхід совєтських військ. Його змушують малювати портрет Сталіна й полотно «Звільнення Західної України». Потім заарештовують за використання в картині блакитних і жовтих барв. За німецької окупації Шульц перебуває в єврейському гетто і врешті трагічно гине від кулі есесівського офіцера.

Посмертна слава письменника й митця спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм».

ЮНЕСКО проголосила 1992 рік роком Бруно Шульца.

Серії, що написав Бруно Шульц:

Доросла серія

Жанри автора Бруно Шульц:


Книги, що написав Бруно Шульц:

Книги для малят від 2 до 102 років.
Доставка по Києву та Україні.
+380 97 199-19-13
+380 50 146-94-58
sales@halamaha.com.ua